Leták Lidl NěmeckoLeták Lidl Německo

 

Magazín Lidl Německo


Zajímá vás také nabídka obchodního řetězce
 Lidl Polsko , Rakousko, Čes ko, Slovensko?

 

Informace o obchodním řetězci LIDL

Společnost byla založena v roce 1930 jedním ze členů rodiny Schwarzů. Byla nazvána Schwarz Lebensmittel-Sortimentsgroßhandlung (Schwarzův velkoobchod různými potravinami). Josef Schwarz se stal partnerem v Südfrüchte Großhandel Lidl & Co a byl to on, kdo dostal společnost do povědomí jako potravinového velkoobchodníka. Název Lidl je příjmení bývalého obchodního partnera Josefa Schwarze - Ludwiga Lidla. Ludwig Lidl by vysloužilý učitel a Josefův syn Dieter Schwarz od něj koupil práva na název firmy za 1000 německých marek. Důvod byl prostý - nechtěl používat název Schwarz Markt, neboť schwarzmarkt znamená "černý trh".
Poté, co byla společnost v roce 1944 v podstatě zničena, trvalo 10 let než byla znovu obnovena. V roce 1968 byl otevřen první supermarket pod názvem "Handelshof" v Swabian Backnang.
První Lidl diskont byl otevřen v roce 1973, v té době kopíroval obchodní koncept řetězce Aldi. Schwarz důsledně odstranil zboží, které se neprodává z regálů, a snížil náklady při zachování co nejmenší velikosti maloobchodních prodejen. Do roku 1977 měl řetězec Lidl 33 diskontních prodejen. V tomto roce se Lidl pod vedením Dietera Schwarze, Schwarz-Gruppe začal soustředit na diskontní trh, větší supermarkety, a Cash and Carry velkoobchodní trhy.
Lidl je dnes součástí skupiny Schwarz Group, která je pátým největším prodejcem na světě s obratem 82,4 miliard dolarů (2011). Od otevření prvního diskontu v roce 1973 se usadil ve více než 20 zemích po celé Evropě.

Lidl v Německu provozuje 35 regionálních společností, celkem slouží zákazníkům asi 3000 obchodů. Celosvětově zaměstnává více než 150.000 lidí, z toho 50.000 v Německu.

Sortiment

Potraviny tvoří jádro nabídky. Nabídka potravin společnosti Lidl je nezvykle široká a činí v německých obchodech více než 2000 položek, konkurent Aldi nabízí asi 700 druhů potravin.
Lidl nabízí značkové a neznačkové výrobky (ovoce, čerstvé maso), a - jako obvykle u diskontů - výrobky soukromých značek. Zde jsou některé z nich: Milbona (mléko a mléčné výrobky), Dulano (klobásy), Sondey (pekárna), Linessa (kalorické potraviny), Freeway, Saskia (nápoje) a od roku 2006 Bioness (biopotraviny). Jako první diskont nabízí od 1. června 2006 i produkty se značkou Fair Trade, zejména kávu, čaj, čokoládu a cukr z rozvojových zemí. Od roku 2012 nabízí také vlastní značku čokolády "Fin Carré" vyrobené z Utz Certified-certifikované kakaa.
Kromě potravin a dalších předmětů denní potřeby nabízí společnost Lidl také týdenní akční zboží z různých nepotravinářských oblastí, včetně textilu, domácích potřeb, elektroniky a potřeb pro volný čas.
Nabídku společnosti naleznete také na internetu. Jedná se o doručování květin, portál o cestování, a od listopadu 2008 i on-line obchod s nabídkou akčního zboží.
Lidl působí také jako poskytovatel telefonních služeb pod názvem Lidl Mobile. Nabízí jak hlasové tak datové tarify.

 

Leták Kaufland Německonejčastěji vyhledáváte

lidl supermarket, leták lidl německo, www.lidl.cz, www.lidl.de, lidl letak, potraviny lidl, lidl prospekt, lidl angebote, aktuelle angebote lidl, lidl leták, lidl.cz, lidl.de, lidl zitava, lidl žitava, lidl zittau, lidl grossschoenau, lidl ebersbach, lidl pirna, lidl dresden, lidl berlin, lidl nemecko, nemecky lidl, lidl německo, německý lidl, aktuální leták lidl, leták německého lidlu, lidl magazin, lidl deutschland, akční leták lidl, akční leták lidl německo, lebensmittel lidl

další aktuální letáky - zajímavé slevy - akční ceny

     

Otevírací doba Lidl:
pondělí-sobota: 8-20 hod.
Otevírací doba se může v některých prodejnách lišit.